Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Strzelecka rywalizacja i sportowa pasja. Wyniki zawodów Okręgu Warszawskiego PZŁ

Strzelectwo myśliwskie od lat stanowi ważny element szkolenia i doskonalenia umiejętności myśliwych. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim praktyczne przygotowanie do bezpiecznego i odpowiedzialnego wykonywania polowania. Właśnie w tym duchu odbyły się zawody strzeleckie Okręgu Warszawskiego Polskiego Związku Łowieckiego.

Celem wydarzenia było rozpowszechnianie strzelectwa myśliwskiego, integracja środowiska łowieckiego, sprawdzenie umiejętności strzeleckich uczestników oraz wyłonienie reprezentacji na Krajowy Konkurs Kół Łowieckich oraz zawodnika na Mistrzostwa Seniorów PZŁ.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Warszawie potwierdza, że regularne treningi i udział w zawodach mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa oraz etyki łowieckiej. Polski Związek Łowiecki wskazuje, że doskonalenie umiejętności strzeleckich jest jednym z podstawowych obowiązków każdego myśliwego i służy zarówno podnoszeniu kompetencji, jak i właściwemu wykonywaniu gospodarki łowieckiej.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami organizacji zawodów okręgowych prowadzona była klasyfikacja:

  • drużynowa powszechna,
  • drużynowa otwarta,
  • indywidualna w klasie powszechnej,
  • indywidualna w klasie mistrzowskiej,
  • indywidualna Diana,
  • indywidualna Senior.

Szczególnie emocjonująca była rywalizacja drużynowa, w której liczyła się nie tylko indywidualna precyzja, ale także współpraca i równa forma całego zespołu. Duże zainteresowanie tradycyjnie wzbudziła również klasyfikacja Dian oraz Seniorów.

Zawody były także okazją do wymiany doświadczeń, spotkania przedstawicieli kół łowieckich oraz promocji zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią. Organizatorzy podkreślają, że tego typu wydarzenia mają istotne znaczenie dla integracji środowiska łowieckiego oraz popularyzacji strzelectwa myśliwskiego jako dyscypliny wymagającej koncentracji, opanowania i wysokich umiejętności technicznych.

Serdecznie dziękujemy Zespołowi „Chmara” za oprawę muzyczną.

Poniżej zamieszczone zostały wyniki w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej.

wyniki indywidualnie

wyniki drużynowe

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱