XVI Mazowiecki Konkurs Sygnalistów  i Muzyki Myśliwskiej Radzyminie

blank

blank

 

W dniu 05 sierpnia 2018 r. odbył się XVI Mazowiecki Konkurs Sygnalistów  i Muzyki Myśliwskiej Radzyminie. Już od rana wokół hali sportowej, w której odbywały się przesłuchania, słychać było dźwięki rogów rozgrzewających się i przygotowujących do konkursu sygnalistów. Do konkursu przystąpiło łącznie 37 uczestników grających indywidualnie i zespołowo.

Czas oczekiwania na wyniki konkursu wypełniły m.in. uroczysta msza, pokaz sokolniczy, a także prezentacja psów myśliwskich. Kulminacyjnym wydarzeniem była uroczysta msza, która miała miejsce w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. Przepięknie oprawiona akompaniamentami myśliwskimi uroczysta msza z okazji 95 – lecia Polskiego Związku Łowieckiego uwieńczona została przemarszem reprezentacyjnych pocztów sztandarowych wzbudzając pozytywne zaciekawienie lokalnej społeczności.

Pokaz sokolniczy z przepiękną Bojką w roli głównej poprowadziła nasza koleżanka z Klubu Warszawskich Dian – Agata Telimena Bielowska. Agata prezentując zalety swojego psa posokowca o wdzięcznym imieniu Dryling barwnie i bardzo obrazowo odrywała kulisy pracy i polowań z ptakami.

Dużym zainteresowaniem cieszył się przegląd psów myśliwskich. Można było zobaczyć takie rasy jak: wyżły niemieckie, fouski, polskie spaniele myśliwskie, gończe polskie, ogary polskie oraz setery irlandzkie i posokowce bawarskie. Psy zostały nagrodzone i wyróżnione w różnych kategoriach, m.in. za najładniejszego psa juniora lub najładniejszego psa dorosłego.

Na tle wspaniałej scenerii imitującej las wraz z jej wszystkimi mieszkańcami, stanęło stoisko edukacyjne Polskiego Związku Łowieckiego. Warszawskie Diany – Beata Sala, Magdalena Świerszcz, Joanna Głogowska oraz kolega Paweł Antoniewski prowadziły zajęcia edukacyjne dla dzieci. Koło fortuny, układanki czy choćby duże puzzle podłogowe cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dzieci chcąc dowiedzieć się kolejnych ciekawostek o zwierzętach podchodziły do stoiska po kilka razy. Łopaty, suknie, skoki i lustra na długo zapadną w ich pamięci. Edukacja dzieci często rodziła interesujące dyskusje z ich rodzicami. Coraz bardziej powszechny temat ASF-u (afrykańskiego pomoru świń) oraz obecności dzikich zwierząt w miastach były często poruszane w trakcie rozmów.

Wystawa trofeów, prace plastyczne dzieci o tematyce łowieckiej, jak i degustacja dziczyzny zamykały całą imprezę w bardzo pozytywnie odebraną w społeczeństwie akcję, która z powodzeniem odbywała się już po raz szesnasty na terenie miasta Radzymin.

Wyniki XVI Mazowieckiego Konkursu Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej TU.

 

blank
blank
blank
blank
blank
blank

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp